Tuesday, June 9, 2015

Mis hakkab aidas toimuma?

Kõige põletavam küsimus - mida me seal aidas siis teeme? Ja kes on sinna oodatud?

Nagu juba eelmises postituses välja tõime, siis väärustame eelkõige pärimuskultuuri ning läbi selle tahame taaselustada palju eestlaste rahvakalendrilisi toimetusi ja tegemisi. Alates saunavihtade tarkusest ning valmistamisest lõpetades kodu-kauniks-töötubadega ja muinasjuttude vestmisega. Oma koha leiavad ka kindlasti käsitöö-teemalised õpitoad ning pühade-eelsed tegemised.
Pärimuskultuuri ei ole võimalik kuidagi ühe lausega defineerida - see on pigem ajas muutuv ja arenev protsess. Ka praegusel ajahetkel luuakse pärimuskultuuri. See on see, mis teeb ühes kogukonnast kogukonna ja see on see, mis meid ühendab.

Lisaks toimetustele, saab aidas aeg-ajalt ka head eestimaist muusikat nautida, hea õnne korral ka kohalikku teatrikunsti ning etenduskunste.
Selle kõige kõrvale pakume kohvikuosas meie külalistele kohvi ja teed ning magusaid ampse.

Kui aga juhtub, et tulemas on mõni tähtpäev ja hädasti oleks vaja kingitust või kaugelt tulija soovib midagi mälestuseks - siis lahendame ka selle mure! Hiiumaa käsitöömeistrite parimad palad leiavad oma koha aida riiulitel!
Seega tegevus aidas on igale eale ja maitsele. Võib ka lihtsalt sõbraga kohvitassi taha juttu puhuma tulla või aega parajaks teha mõne raamatu lugemisega.

Veel veidi saab hoogu anda ka meie projektile läbi Hooandja! Üheskoos saame aluse panna millelegi uuele!

http://www.hooandja.ee/projekt/hiiumaa-parimusaida-loomine

No comments:

Post a Comment