Wednesday, May 6, 2015

Pärimusaida loomine


Olen positiivse ellusuhtumisega noore pere ema Hiiumaalt, kelle südameasi on noortetöö ja kultuuriline tegevus. Oman pikaajalist edukat projektitöö kogemust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Juba mitu aastat on minu peas kogunud tuure pärimusaida loomine, isegi vana ait on olemas, kuhu seda kõike teha. Juhuste kokku langemisega, on mul nüüd see aeg ja tahtmine Hiiumaa päris esimene pärimusait luua, loodetavasti koos Teie abiga.

Projekti eesmärk on luua Hiiumaale omanäoline esimene pärimusait, mille põhitegevuseks on pärimuskultuuriliste tegevuste ja ürituste korraldamine, mis on suunatud nii Hiiumaa kui ka üle-eestiliste traditsioonide tutvustamisele ja propageerimisele.

Tegevused nagu pärimuslike laulu- ja lastemängude, pärimustantsude (nt ringtantsud), käeliste tegevuste (sh erinevad käsitööliigid), kohaliku toidu, kohalike pärimuste (nt Leigri lood) õpitoad nii kohalikele kui ka eestisisestele ja välisturistidele. Kultuuriüritused, kus esinevad erinevad muusikud alates pärimusmuusika õpilastest lõpetades Eesti tuntumate folkansamblitega, samuti erinev pärimusest inspireeritud näitekunst nii kohalike harrastajate kui ka professionaalide näol.

Lisaväärtusena pakume „vaba lava” (koht, kus huvilistel on võimalus saada lavakogemust, ilma eelneva esinemistaustata) konseptsioonis santsu erinevate kunstide valdajatele esinemisvõimalusi.

Kultuurisündmuste ja tegevuste toetamiseks on avatud aidas ka kohvik-pood, kust saab osta kohalikku kergemat einet, karastusjooke, kohvi-teed ning Hiiumaist käsitööd, mida saab nii kohalik kui ka turist soetada omale nii kingituseks kui ka mälestuseks. Käsitöö tooted võetakse müüki kohalikelt käsitöömeistritelt, peamiselt Hiiumaalt.

No comments:

Post a Comment